Vishay Dale CRCW251248R7FKEGHP
Part No.:
CRCW251248R7FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251248R7FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 48.7 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
48.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251248R7FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251248R7FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251248R7FKEGHP?
Image CRCW251248R7FKEGHP
Part Number CRCW251248R7FKEGHP
Product Status Active
Resistance 48.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)