Vishay Dale CRCW251247R5FKEG
Part No.:
CRCW251247R5FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251247R5FKEG.pdf
Description:
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251247R5FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251247R5FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251247R5FKEG?
Image CRCW251247R5FKEG CRCW251247R5FKEGHP
Part Number CRCW251247R5FKEG CRCW251247R5FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 47.5 Ohms 47.5 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)