Vishay Dale CRCW251244K2FKEGHP
Part No.:
CRCW251244K2FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251244K2FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 44.2K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
44.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251244K2FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251244K2FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251244K2FKEGHP?
Image CRCW251244K2FKEGHP
Part Number CRCW251244K2FKEGHP
Product Status Active
Resistance 44.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)