Vishay Dale CRCW2512422RFKEG
Part No.:
CRCW2512422RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512422RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 422 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
422 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512422RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512422RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512422RFKEG?
Image CRCW2512422RFKEG CRCW2512422RFKEGHP
Part Number CRCW2512422RFKEG CRCW2512422RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 422 Ohms 422 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)