Vishay Dale CRCW2512422KFKEGHP
Part No.:
CRCW2512422KFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512422KFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 422K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
422 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512422KFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512422KFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512422KFKEGHP?
Image CRCW2512422KFKEGHP
Part Number CRCW2512422KFKEGHP
Product Status Active
Resistance 422 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)