Vishay Dale CRCW251239R2FKEGHP
Part No.:
CRCW251239R2FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251239R2FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 39.2 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
39.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251239R2FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251239R2FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251239R2FKEGHP?
Image CRCW251239R2FKEGHP
Part Number CRCW251239R2FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 39.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)