Vishay Dale CRCW251236R0JNEGHP
Part No.:
CRCW251236R0JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251236R0JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 36 OHM 5% 1.5W 2512
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251236R0JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251236R0JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251236R0JNEGHP?
Image CRCW251236R0JNEGHP
Part Number CRCW251236R0JNEGHP
Product Status Active
Resistance 36 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)