Vishay Dale CRCW2512301KFKEG
Part No.:
CRCW2512301KFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512301KFKEG.pdf
Description:
RES SMD 301K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
301 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512301KFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512301KFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512301KFKEG?
Image CRCW2512301KFKEG CRCW2512301KFKEGHP
Part Number CRCW2512301KFKEG CRCW2512301KFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 301 kOhms 301 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)