Vishay Dale CRCW25122K87FKEG
Part No.:
CRCW25122K87FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25122K87FKEG.pdf
Description:
RES SMD 2.87K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
2.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25122K87FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25122K87FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25122K87FKEG?
Image CRCW25122K87FKEG CRCW25122K87FKEGHP
Part Number CRCW25122K87FKEG CRCW25122K87FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 2.87 kOhms 2.87 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)