Vishay Dale CRCW25122K61FKEG
Part No.:
CRCW25122K61FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25122K61FKEG.pdf
Description:
RES SMD 2.61K OHM 1% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25122K61FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25122K61FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25122K61FKEG?
Image CRCW25122K61FKEG CRCW25122K61FKEGHP
Part Number CRCW25122K61FKEG CRCW25122K61FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 2.61 kOhms 2.61 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)