Vishay Dale CRCW25122K15FKEG
Part No.:
CRCW25122K15FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25122K15FKEG.pdf
Description:
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
2.15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25122K15FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25122K15FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25122K15FKEG?
Image CRCW25122K15FKEG CRCW25122K15FKEGHP
Part Number CRCW25122K15FKEG CRCW25122K15FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 2.15 kOhms 2.15 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)