Vishay Dale CRCW25122K05FKEGHP
Part No.:
CRCW25122K05FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25122K05FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 2.05K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
2.05 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25122K05FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25122K05FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25122K05FKEGHP?
Image CRCW25122K05FKEGHP
Part Number CRCW25122K05FKEGHP
Product Status Active
Resistance 2.05 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)