Vishay Dale CRCW251228R7FKEG
Part No.:
CRCW251228R7FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251228R7FKEG.pdf
Description:
RES SMD 28.7 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251228R7FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251228R7FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251228R7FKEG?
Image CRCW251228R7FKEG CRCW251228R7FKEGHP
Part Number CRCW251228R7FKEG CRCW251228R7FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 28.7 Ohms 28.7 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)