Vishay Dale CRCW2512274RFKEGHP
Part No.:
CRCW2512274RFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512274RFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 274 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512274RFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512274RFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512274RFKEGHP?
Image CRCW2512274RFKEGHP
Part Number CRCW2512274RFKEGHP
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)