Vishay Dale CRCW251226R1FKEG
Part No.:
CRCW251226R1FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251226R1FKEG.pdf
Description:
RES SMD 26.1 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
26.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251226R1FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251226R1FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251226R1FKEG?
Image CRCW251226R1FKEG CRCW251226R1FKEGHP
Part Number CRCW251226R1FKEG CRCW251226R1FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 26.1 Ohms 26.1 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)