Vishay Dale CRCW251226K1FKEGHP
Part No.:
CRCW251226K1FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251226K1FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 26.1K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
26.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251226K1FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251226K1FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251226K1FKEGHP?
Image CRCW251226K1FKEGHP
Part Number CRCW251226K1FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 26.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)