Vishay Dale CRCW2512240RJNEGHP
Part No.:
CRCW2512240RJNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512240RJNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 240 OHM 5% 1.5W 2512
Resistance:
240 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512240RJNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512240RJNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512240RJNEGHP?
Image CRCW2512240RJNEGHP
Part Number CRCW2512240RJNEGHP
Product Status Active
Resistance 240 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)