Vishay Dale CRCW251221R5FKEGHP
Part No.:
CRCW251221R5FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251221R5FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 21.5 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
21.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251221R5FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251221R5FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251221R5FKEGHP?
Image CRCW251221R5FKEGHP
Part Number CRCW251221R5FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 21.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)