Vishay Dale CRCW25121R80JNEGHP
Part No.:
CRCW25121R80JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25121R80JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 1.8 OHM 5% 1.5W 2512
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25121R80JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25121R80JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25121R80JNEGHP?
Image CRCW25121R80JNEGHP
Part Number CRCW25121R80JNEGHP
Product Status Active
Resistance 1.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)