CRCW25121K20JNTG.pdf
CRCW25121K20JNTG.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW25121K20JNTG |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | D/CRCW |
| Package/Case | 2512 (6432 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 1.2 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 2512 |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |