Vishay Dale CRCW25121K10JNEGHP
Part No.:
CRCW25121K10JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25121K10JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 1.1K OHM 5% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25121K10JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25121K10JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25121K10JNEGHP?
Image CRCW25121K10JNEGHP
Part Number CRCW25121K10JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)