Vishay Dale CRCW251216R9FKEGHP
Part No.:
CRCW251216R9FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251216R9FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 16.9 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
16.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251216R9FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251216R9FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251216R9FKEGHP?
Image CRCW251216R9FKEGHP
Part Number CRCW251216R9FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 16.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)