Vishay Dale CRCW251214R7FKEGHP
Part No.:
CRCW251214R7FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251214R7FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 14.7 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
14.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251214R7FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251214R7FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251214R7FKEGHP?
Image CRCW251214R7FKEGHP
Part Number CRCW251214R7FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 14.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)