Vishay Dale CRCW2512140KFKEGHP
Part No.:
CRCW2512140KFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512140KFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 140K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
140 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512140KFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512140KFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512140KFKEGHP?
Image CRCW2512140KFKEGHP
Part Number CRCW2512140KFKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 140 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)