Vishay Dale CRCW251213R3FKEGHP
Part No.:
CRCW251213R3FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251213R3FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 13.3 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
13.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251213R3FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251213R3FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251213R3FKEGHP?
Image CRCW251213R3FKEGHP
Part Number CRCW251213R3FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 13.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)