Vishay Dale CRCW251213K0JNEGHP
Part No.:
CRCW251213K0JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251213K0JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 13K OHM 5% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251213K0JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251213K0JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251213K0JNEGHP?
Image CRCW251213K0JNEGHP
Part Number CRCW251213K0JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 13 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)