Vishay Dale CRCW251212K1FKEGHP
Part No.:
CRCW251212K1FKEGHP
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251212K1FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 12.1K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
12.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251212K1FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251212K1FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251212K1FKEGHP?
Image CRCW251212K1FKEGHP
Part Number CRCW251212K1FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 12.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)