Vishay Dale CRCW2512127RFKEG
Part No.:
CRCW2512127RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512127RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 127 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512127RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512127RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512127RFKEG?
Image CRCW2512127RFKEG CRCW2512127RFKEGHP
Part Number CRCW2512127RFKEG CRCW2512127RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 127 Ohms 127 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)