Vishay Dale CRCW2512124RFKEG
Part No.:
CRCW2512124RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512124RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 124 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
124 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512124RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512124RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512124RFKEG?
Image CRCW2512124RFKEG CRCW2512124RFKEGHP
Part Number CRCW2512124RFKEG CRCW2512124RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 124 Ohms 124 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)