Vishay Dale CRCW2512121RFKEG
Part No.:
CRCW2512121RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512121RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
121 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512121RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512121RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512121RFKEG?
Image CRCW2512121RFKEG CRCW2512121RFKEGHP
Part Number CRCW2512121RFKEG CRCW2512121RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 121 Ohms 121 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)