Vishay Dale CRCW251210R5FKEG
Part No.:
CRCW251210R5FKEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251210R5FKEG.pdf
Description:
RES SMD 10.5 OHM 1% 1W 2512
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
10.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251210R5FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251210R5FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251210R5FKEG?
Image CRCW251210R5FKEG CRCW251210R5FKEGHP
Part Number CRCW251210R5FKEG CRCW251210R5FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 10.5 Ohms 10.5 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)