Vishay Dale CRCW201073R2FKEF
Part No.:
CRCW201073R2FKEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201073R2FKEF.pdf
Description:
RES SMD 73.2 OHM 1% 3/4W 2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
73.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201073R2FKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201073R2FKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201073R2FKEF?
Image CRCW201073R2FKEF CRCW201073R2FKEFHP
Part Number CRCW201073R2FKEF CRCW201073R2FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 73.2 Ohms 73.2 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)