CRCW20106R81FKEFHP.pdf
CRCW20106R81FKEFHP.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW20106R81FKEFHP |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | CRCW-HP e3 |
| Package/Case | 2010 (5025 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 6.81 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 2010 |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |