Vishay Dale CRCW2010680RJNEF
Part No.:
CRCW2010680RJNEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010680RJNEF.pdf
Description:
RES SMD 680 OHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CRCW2010680RJNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010680RJNEF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010680RJNEF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW2010680RJNEF CRCW2010680RJNEFHP
Part Number CRCW2010680RJNEF CRCW2010680RJNEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 680 Ohms 680 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)