Vishay Dale CRCW201061R9FKEFHP
Part No.:
CRCW201061R9FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201061R9FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 61.9 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
61.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201061R9FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201061R9FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201061R9FKEFHP?
Image CRCW201061R9FKEFHP
Part Number CRCW201061R9FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 61.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)