Vishay Dale CRCW201051K0JNEFHP
Part No.:
CRCW201051K0JNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201051K0JNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 51K OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201051K0JNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201051K0JNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201051K0JNEFHP?
Image CRCW201051K0JNEFHP
Part Number CRCW201051K0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 51 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)