Vishay Dale CRCW2010470KFKEF
Part No.:
CRCW2010470KFKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010470KFKEF.pdf
Description:
RES SMD 470K OHM 1% 3/4W 2010
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010470KFKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010470KFKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010470KFKEF?
Image CRCW2010470KFKEF CRCW2010470KFKEFHP
Part Number CRCW2010470KFKEF CRCW2010470KFKEFHP
Product Status Active Active
Resistance 470 kOhms 470 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)