Vishay Dale CRCW2010470KDKEFP
Part No.:
CRCW2010470KDKEFP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010470KDKEFP.pdf
Description:
RES SMD 470K OHM 0.5% 3/4W 2010
Series:
CRCW-P e3
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010470KDKEFP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010470KDKEFP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010470KDKEFP?
Image CRCW2010470KDKEFP
Part Number CRCW2010470KDKEFP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-P e3
Product Status Active
Resistance 470 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)