Vishay Dale CRCW201046R4FKEFHP
Part No.:
CRCW201046R4FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201046R4FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
46.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201046R4FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201046R4FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201046R4FKEFHP?
Image CRCW201046R4FKEFHP
Part Number CRCW201046R4FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 46.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)