Vishay Dale CRCW20103K48FKEFHP
Part No.:
CRCW20103K48FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW20103K48FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 3.48K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW20103K48FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW20103K48FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW20103K48FKEFHP?
Image CRCW20103K48FKEFHP
Part Number CRCW20103K48FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.48 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)