Vishay Dale CRCW2010332KFKEFHP
Part No.:
CRCW2010332KFKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010332KFKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 332K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
332 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010332KFKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010332KFKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010332KFKEFHP?
Image CRCW2010332KFKEFHP
Part Number CRCW2010332KFKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 332 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)