Vishay Dale CRCW201030R0JNEFHP
Part No.:
CRCW201030R0JNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201030R0JNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201030R0JNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201030R0JNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201030R0JNEFHP?
Image CRCW201030R0JNEFHP
Part Number CRCW201030R0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 30 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)