Vishay Dale CRCW201027R4FKEFHP
Part No.:
CRCW201027R4FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201027R4FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201027R4FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201027R4FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201027R4FKEFHP?
Image CRCW201027R4FKEFHP
Part Number CRCW201027R4FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 27.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)