Vishay Dale CRCW201023K7FKEFHP
Part No.:
CRCW201023K7FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201023K7FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
23.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201023K7FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201023K7FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201023K7FKEFHP?
Image CRCW201023K7FKEFHP
Part Number CRCW201023K7FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 23.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)