Vishay Dale CRCW20101R87FKEFHP
Part No.:
CRCW20101R87FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW20101R87FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 1.87 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
1.87 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW20101R87FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW20101R87FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW20101R87FKEFHP?
Image CRCW20101R87FKEFHP
Part Number CRCW20101R87FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.87 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)