Vishay Dale CRCW20101R00FNEF
Part No.:
CRCW20101R00FNEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW20101R00FNEF.pdf
Description:
RES SMD 1 OHM 1% 3/4W 2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW20101R00FNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW20101R00FNEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW20101R00FNEF?
Image CRCW20101R00FNEF
Part Number CRCW20101R00FNEF
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)