Vishay Dale CRCW2010150RJNEF
Part No.:
CRCW2010150RJNEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010150RJNEF.pdf
Description:
RES SMD 150 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010150RJNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010150RJNEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010150RJNEF?
Image CRCW2010150RJNEF CRCW2010150RJNEFHP
Part Number CRCW2010150RJNEF CRCW2010150RJNEFHP
Product Status Active Active
Resistance 150 Ohms 150 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)