Vishay Dale CRCW2010150KJNEFHP
Part No.:
CRCW2010150KJNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010150KJNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010150KJNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010150KJNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010150KJNEFHP?
Image CRCW2010150KJNEFHP
Part Number CRCW2010150KJNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)