Vishay Dale CRCW201014R0FKEFHP
Part No.:
CRCW201014R0FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201014R0FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 14 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
14 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201014R0FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201014R0FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201014R0FKEFHP?
Image CRCW201014R0FKEFHP
Part Number CRCW201014R0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 14 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)