Vishay Dale CRCW201012K0JNEFHP
Part No.:
CRCW201012K0JNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201012K0JNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 12K OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201012K0JNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201012K0JNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201012K0JNEFHP?
Image CRCW201012K0JNEFHP
Part Number CRCW201012K0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)